Категорії
Без рубрики

ФРЕЗЕРУВАННЯ ЦИРКОНУ

Сучасні технології автоматизованої обробки матеріалів у стоматології з кожним роком стають доступнішими.

На сьогоднішній день практично всі фрезерувальні центри і більшість професійних майстерень використовують у своїй роботі програмовані фрезерні верстати. Таким чином, стає все більш очевидною висока ефективність впровадження CAD/CAM моделювання у стоматології.

Відмінні риси та переваги ZrO2

Діоксид цирконію це один з найпопулярніших матеріалів для протезування із застосуванням сучасних цифрових методів обробки. Завдяки винятковій міцності та повній біологічній сумісності виготовлені з нього протези мають сьогодні найбільший попит.

У різних виробників здатність до пропускання світла (транлюцентність) і ступінь непрозорості (опаковість) можуть бути різними, проте це не знижує кінцевої якості виготовлених моделей. З діоксиду цирконію виготовляють не тільки повні мостоподібні протези та більшість видів коронок, а й будь-які знімні ортопедичні конструкції.

Процес виготовлення протезів із ZrO2 відбувається із застосуванням сучасних технологій комп’ютерного моделювання протягом усього процесу. В результаті, ймовірність помилок практично виключена та забезпечений найвищий рівень точності обробки матеріалу. Саме можливість використання автоматизованих систем для роботи є основною перевагою цього матеріалу.

Застосування діоксиду цирконію це один із найперспективніших напрямів у розвитку сучасних технологій протезування. Але робота з цим матеріалом на складному сучасному обладнанні вимагає від лікаря стоматолога спеціальних знань та відповідної технічної підготовки.

Фрезерувальні роботи

Певна проблема застосування матеріалів на основі діоксиду цирконію полягає в тому, що сьогодні кожен виробник обладнання пропонує використовувати тільки його сировину та певну технологію обробки. В результаті технічні характеристики матеріалів, що постачаються різними компаніями, можуть суттєво відрізнятися.

Тому після закупівлі партії нової сировини необхідно:

  • уважно ознайомиться із супровідною інструкцією виробника;
  • з’ясувати реальний коефіцієнт розширення купленого матеріалу;
  • ввести дані до програми управління роботою фрезерувального верстата.

Це необхідно для забезпечення коригування в роботі CAM, яка за заводськими установками передбачає розширення на 20-25% від оригіналу.

Після цифрової обробки файл, що містить дані про просторову модель, буде передано в блок управління роботою фрезерного верстата. Використовуючи введені дані, машина за допомогою фрези виготовить із заготівлі тривимірну модель, створену на комп’ютері. Після закінчення фрезерувальних робіт білу заготовку із ZrO2 забарвлюють у необхідний кольоровий відтінок і відправляють у термічну піч для спікання.

Лабораторія UADENT постійно використовує діоксид цирконію у виготовленні протезів, тому що це міцний і довговічний матеріал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.