SLM технологія

SLM технологія: фантастика вже реальність!

Час, у якому ми живемо – вік цифрових технологій.

Це правда. Важко знайти сферу людської діяльності, де б не застосовувалися комп’ютери, роботи та спеціалізовані програми.

Стоматологія не стала винятком. Інтраоральні та лабораторні сканери, 3D принтери, CAD/CAM системи, спеціалізовані програми для імплантації та виготовлення шаблонів і т.д. – все це вже сьогодні застосовується передовими сучасними та прогресивними стоматологічними клініками та зуботехнічними лабораторіями, щоб виготовити та запропонувати пацієнтам високо естетичні зубні протези, які відрізняються від конструкцій, виготовлених звичайним способом, бездоганною посадкою та точністю, естетикою та відсутністю алергічних реакцій.

Селективне лазерне плавлення або SLM/DMP (Selective Laser Melting) Direct Metal Printing) – є перспективною технологією у лікарській практиці та в стоматології в часності. Принцип базуєця на використанні принтерів об’ємного друку. Системи цього класу вже зараз здатні друкувати тканини організму, не кажучи вже про роботу з металами, композитами, які застосовуються для лікування ротової порожнини.

Технологія дозволяє створювати такі конструкції:

Імпланти, індивідуальні абатменти

Імпланти, індивідуальні абатменти

Коронки, мостоподібні протези

Коронки, мостоподібні протези

Балкові конструкції, бюгельні протези

Балочні конструкції, бюгельні протези

Інструмент для стоматології, який є унікальним та дозволить виконати специфічні операції на високому рівні точності

Інструмент для стоматології, який є унікальним та дозволить виконати специфічні операції на високому рівні точності

Візьмемо, наприклад, каркас мостоподібного протезу. Як відбувається його виготовлення за допомогою SLM технології?

01
Сканування
02
Моделювання у програмі Exocad
03
Розміщення конструкції на бланку
04
Процес друку металу
05
Надруковані конструкції CoCr
06
Мости на моделі

ДВУХ ЛАЗЕРНИЙ
TruPrint – 1000 Multilaser

Сфери використання:

  • Авіаційно-космічна промисловість
  • Стоматологія

З опцією Multlaser підвищується продуктивність до 80% і досягається максимальна універсальність під час виконання завдань

Найпродуктивніший станок, що володіє всіма перевагами адитивної технології

Сфери використання:

  • Авіаційно-космічна промисловість
  • Стоматологія

З опцією Multlaser підвищується продуктивність до 80% і досягається максимальна універсальність під час виконання завдань

Найпродуктивніший верстат, що володіє всіма перевагами адитивної технології

Литий каркас або SLM?

Багато захворювань людини виникають без причини і їх неможливо вилікувати до кінця.

Мало хто з лікарів звертає увагу на склад коронок у роті пацієнта. Тому лікарі-стоматологи закликають серйозніше поставитися до цього питання. Металокерамічна коронка складається з двох частин – металевого каркасу та керамічного облицювання.

Власникам металокерамічних коронок потрібно серйозно замислитися над тим, який вплив вони мають на здоров’я. Каркас зазвичай виконується зі сплаву кількох металів: нікелю, кобальту, хрому, молібдену, берилію та галію.

Метал на основі нікелю – дешевий матеріал, тому його в основному використовують для каркаса коронки або мостоподібного протезу, але має багато мінусів – Це токсична дія на організм. Крім цього – це потужний алерген.

Вченими доведено, що з’єднання нікеля викликає ряд неприємних явищ: зниження імунітету (підвищується сприйнятливість до вірусних інфекціям), головні болі, захворювання печінки та нирок. А якщо в людини є алергія на нікель (до 35% населення страждає на алергію на нікель), то виникає почуття дискомфорту у роті, біль, печіння, почервоніння та припухлість ясен.

У Німеччині, Франції, Швейцарії та інших країнах Європи використання нікелю в стоматології та ювелірному виробництві заборонено на законодавчому рівні. У нас же, через дешевизну, це найпопулярніший матеріал.

Як врятуватися від нікелю?

Залишається ще один шанс – відносно недорогі коронки зі сплаву кобальту із хромом. Кобальт-хромові сплави завдяки твердості та біосовісності широко використовуються в медицині та стоматології.

Завдяки новим технологіям та високоточному обладнанню ми використовуємо для виготовлення каркасу тільки метал найвищої чистоти.

Характерні властивості CoCr:

  • Високий ступінь стійкості та корозії
  • Висока біосумісність
  • Висока міцність та твердість

Області застосування CoCr:

  • Реставрації у стоматології
  • Коронки, каркаси, імпланти
  • Щелепно-лицьова хірургія